Park Narodowy Everglades

Everglades pozostaje w potocznym rozumieniu bezkresnym “morzem traw” pokrywającym bagna z aligatorami i jadowitymi wężami czającymi się na każdym kroku. Jest w tym obrazie trochę prawdy. Przede wszystkim jednak Everglades to ostatnia niezmodyfikowana, niezniszczona przez człowieka kraina na Florydzie. Ostoja dzikiej zwierzyny i ptactwa, unikalnych cyprysowych lasów, mangrowcowych zagajników, tereny lęgowe niezliczonych, zagrożonych wymarciem gatunków.

Zarośla Everglades kryją egzotyczną zwierzynę, łatwą do podejścia, podglądania i fotografowania. Możemy tu wykorzystać liczne ścieżki, warto również wypożyczyć canoe, aby na własną rękę, w odosobnieniu oglądać mniej odwiedzane zakątki Parku.

Z dużych zwierząt najwięcej emocji przysparza każdorazowo spotkanie z wyjątkowo licznymi aligatorami. Z innych stworzeń można spotkać w Parku: grzechotniki, jelenie, rzeczne wydry, żbiki, szopy pracze, oposy i pancerniki. Występują tu również pumy i czarne niedźwiedzie, ale spotkania z nimi są na szczęście niesłychanie rzadkie.