Park Narodowy Canyonlands

Park Narodowy Canyonlands czyli Kraina Kanionów.

To park, który po raz kolejny udowadnia, że stan Utah a szczególnie położone w jego południowej części parki narodowe i pomniki przyrody to jedne z najbardziej niezwykłych zakątków świata. Canyonlands składa się z trzech części oddzielonych od siebie rzekami Green i Kolorado, każda z tych części jest z jednej strony podobna do pozostałych a jednocześnie jedyna w swoim rodzaju i do każdej prowadzą inne drogi. Mając do wyboru tylko jedną cześć parku Canyonlands właśnie Wyspa na Niebie jest najbardziej warta odwiedzenia.

Tam znajdują się nieprawdopodobne panoramy z widokiem na kaniony rzek Green i Kolorado, to tam położony jest krater Upheaval Dome, powstały po upadku meteorytu i to tam o świcie fotografowie zawodowcy i amatorzy zbierają się, żeby fotografować wschód Słońca nad krainą kanionów widoczny przez naturalny łuk skalny Mesa Arch. Kilkanaście godzin później, na położonych kilka kilometrów dalej punktach widokowych, obiektywy aparatów wycelowane są w drugim kierunku.

Wieczorem nad kanionami zachodzi słońce zmieniając kolory krajobrazu z minuty na minutę a przestrzeń i widok rozciągający się po horyzont przedstawiają nieprawdopodobne piękno i unikalność tego parku.