Hotele oraz inne formy zakwaterowania w USA

Jeśli zastanawiasz się wyjazdem służbowym czy krótkim odpoczynkiem w USA a kwestia lotu jest już załatwiona, to powinniśmy skupić się na szukaniu ofert noclegów w Stanach. Stany zjednoczone oferują każdemu opcje noclegów dopasowane idealnie do jego potrzeb, zasobności portfela lub upodobań. Warto zaznaczyć, że mimo iż baza hotelowa w USA jest bardzo rozbudowana, to polecamy jak najwcześniejsze rezerwacje, gdyż najlepsze hotele są bardzo popularne i często w całości rezerwowane lub ceny są wielokrotnie wyższe w ostatniej chwili.

W Stanach prawie zawsze prezentowane ceny noclegów nie zawierają podatku, do ceny należy doliczyć więc nawet ok 20%.

Hotele W USA istnieje bardzo dobrze rozwinięta sieć hoteli, praktycznie w każdym, nawet bardzo małym miasteczku nie ma problemów ze znalezieniem miejsca noclegowego. W ośrodkach turystycznych oraz w miejscach popularnych weekendowych wypraw rodzin amerykańskich (Parki Stanowe, Parki Narodowe, pomniki przyrody) znajdziemy kilka lub kilkanaście obiektów świadczących usługi hotelarskie. Warto jednak wiedzieć, że wiele hoteli sieciowych, w Polsce uznawanych raczej za hotele luksusowe (np. Marriot) w Stanach ma po prostu status zwykłych hoteli i na żadne luksusy nie ma tam co liczyć.

Motele Ich nazwa wzięła się od “motor lodge” i “motor hotel”, posiadają zwykle klatkę schodową i korytarze na zewnątrz budynku i do pokoju wchodzi się bezpośrednio “z dworu”. Motele są dedykowane przede wszystkim zmotoryzowanym podróżnym, dlatego najczęściej znajdują się przy uczęszczanych drogach, autostradach i na obrzeżach miast.

Motele w Stanach były bardzo popularne w latach 50tych i 60tych, w tej chwili uznawane są raczej za tańszą opcję noclegu podczas dłuższej trasy samochodem czy budżetową opcją dla mniej wymagających turystów. Najbardziej poplularne motele sieciowe to: Super 8, Motel 6, Travelodge, America’s Best Value Inn, Days Inn i kilka innych niezrzeszonych w żadnych sieciach. Te często są dużo tańsze od sieciowych, szczególnie kiedy płacicie gotówką. Parkingi w motelach są darmowe i na tyle duże, że mogą na nich parkować ciężarówki, więc miejsca nigdy nie brakuje.

Campingi w Stanach – kempingowanie jest bardzo popularne, a co za tym idzie, jest łatwe. Sieć amerykańskich campingów jest potężna. Wielki plus tej opcji to bliskość natury i popularnych punktów wartych odwiedzenia. Zdarza się, że campingi znajdują się w lub na granicy parku narodowego, a najbliższe motele to wciąż godzina, a nawet dwie jazdy. Warto rezerwować je ze sporym wyprzedzeniem – są takie, które wyprzedają się na pniu wiele miesięcy wcześniej!

Spanie na dziko – trzeba tylko przestrzegać paru zasad: starać się rozkładać z dala od zabudowań, najlepiej w takim miejscu w którym nie będziemy zbyt widoczni, nie śmiecić i nie obozować w jednym miejscu dłużej niż kilka dni. W USA są specjalne platformy do szukania miejsca w którym można spać „na dziko”. Można znaleźć kempingi, bezpłatne, rest area, zatoczki gdzie można spokojnie przespać się w aucie.

Coachsurfing Idea jest prosta portale internetowe zrzeszają osoby lubiące podróżować, poznawać nowych ludzi itd. Wystarczy założyć profil, uzupełnić podstawowe dane i można zacząć szukać noclegu w większości krajów. Ludzie udostępniają swoje mieszkania, a często także obwiozą nas po mieście i pokażą ciekawe miejsca. Jest to świetna sprawa jeśli chcemy poznać lokalnych ludzi i zobaczyć jak naprawdę wygląda życie w danym kraju i nie zapłacić za to ani grosza.